Çocuklarda Gıda Takviyesi Kullanımı

gıda takviyesi kullanımı

Çocuklar için doğru beslenme, gerekli vitamin ve mineralleri vücuda alma her açıdan önemlidir. Çünkü gelişim çağındaki çocukların eksiklik yaşamamalıdır.

Besinlerden yeteri miktarda karşılanamayan vitamin ve mineraller için bir noktada ek desteğe ihtiyaç duyulabilir. Çocuklara özel hazırlanan vitamin takviyeleri bu noktada oluşan açığı kapatmaya yardımcı olabilir. Çocuğun vücuduna yönelik yapılacak birtakım testler, hangi vitamin minerallere ihtiyaç olduğunu belirlemeye olanak tanıyabilir. Eğer herhangi bir eksiklik varsa o zaman içeriği temiz gıda takviyelerinden çocuklar yararlanabilir.

 

Çocuklar İçin Vitamin Takviyelerinin Faydaları Nelerdir?

Vitaminler, kendi içerisinde farklı türlerde geniş bir çeşitliliğe ayrılır. Vücudun tamamen düzgün çalışabilmesi için onların her birine bir ölçüde ihtiyaç vardır. Vitamin takviyeleri ile çocuklar daha iyi bir enerjiye sahip olabilir. Bunun yanı sıra doğru desteklerle bağışıklık sistemleri de güçlenebilir.

Henüz gelişme evresine oldukları için vücut dokularının yapılması, kemiklerinin güçlenmesi vitaminlerle desteklenebilir. Yeteri kadar bir vitamin kombinasyonunun vücutta bulunması, gelişimsel süreç üzerinde pozitif etkiler meydana getirebilir. Dikkat, hafıza ve öğrenmede kolaylığın olması açısından da çocuklar vitaminlerden olumlu faydalar görebilirler. Eğitim hayatında derslerindeki başarıları daha iyi olarak artabilir. Sağlıklı gıdaların tüketimine ek olarak gerektiği ölçüde bu vitamin takviyelerinden de faydalanılabilir.

 

Erken Yaşta Vitamin Kullanımının Faydaları

Vitaminler, sağlıklı bir bünye ve vücut için en olmazsa olmazlar arasındadır. Her insanın bedensel durumu, değişik ölçülerde vitaminlere ihtiyaç duyabilir. Bunun kişi özelinde anlamak ve değerlendirmek önemlidir.

Çocukların erken yaşlarda vitamin kullanmaları, eğer belirgin bir açığı kapatmak gerekiyorsa işlevsel olabilir. Sağlıklı gıdaya ulaşamama noktasında oluşan açıklar bu şekilde kapatılabilir. İhtiyaç olan vitamin minerallerin alınması, çocukları vücut sistemlerinin daha güçlü bir şekilde gelişimini destekleyebilir.

Her yaştaki çocuğa vitaminler konusunda ayrı bir programın hazırlanması önemli konular arasındadır. Doğru vitamin takviyeleri desteğiyle vücudun bir bütün olarak en sağlıklı şekilde gelişimi desteklenebilir.

 

Çocuklarda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendiren birbirinden farklı besinler bulunmaktadır. Doğal bir şekilde yaşamda var olan bu besinlerden olabildiğince maksimum düzeylerde faydalanmak önemli olabilir. Protein hücresel büyümeyi desteklediği için her bir çocuk ve hatta yetişkin için gerekebiliyor.

Et, tavuk, yumurta gibi besinlerin içerisinde bol miktarlarda protein bulunabiliyor. Onları gün içerisinde çocukların makul miktarlarda tüketmeleri her açıdan önem taşıyabiliyor. Bunun yanı sıra kalsiyum konusundaki ihtiyacı da kapatmak gerekebiliyor.

Tahin, doğal işlenmeli sütler, ev yapımı yoğurt gibi besinler kalsiyum alınmasına olanak tanıyabiliyorlar. Beyin sağlığı ve bağışıklık için omega 3 içeren deniz ürünlerini de çocukların tüketmeleri faydalı olabiliyor.

Belirli ölçülerde zeytin, zeytinyağı, badem, fındık, ceviz, bamya ve kuşkonmaz tüketilmesi bağışıklık için fayda sağlayabilir.

Besinlerden yeteri miktarda vitamin ve mineral almayan çocuklar için bağışıklık sistemine sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunacak bazı bileşenler; bakır, folat, demir, selenyum, A vitamini, B12 vitamini, C vitamini, D vitamini, çinko, probiyotik.

 

Çocuklarda Bağışıklığı Güçlendirecek Vitamin ve Mineraller

Çocuklarda bağışıklığı güçlendirici ek destek olarak birbirinden farklı ürünler bulunabiliyor. Onlar arasından duruma uygun seçimlerin yapılması her bakımdan önem teşkil ediyor. D3 vitamini çoğu besinde az olduğu için onu gerektiği kadar vitamin takviyesi şekilde almak gerekebiliyor.

Bunun dışında yine bağışıklıkta önemli bir rolü bulunan C vitamininin alınması da çocukların bağışıklığını güçlendirebiliyor.

 

Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi İçin Çiğnenebilir Jel Formda Gıda Takviyesi Ürünleri

Çocuklara özel üretilen ürünler arasında çiğnenebilir jel formda destekler bulunuyor. C, D vitamini ve çinko içeren Ocean Smart Gummies Defence ürünü, çocuklara faydalı olabiliyor. Elma suyu, limon ve portakal meyve aromalarıyla tatlandırılmış olması, rahat tüketime olana verebiliyor.

Ocean Smart Gummies Multivitamin gıda takviyesinde 3 mineral, inositol ve 9 vitamin bulunuyor. Çilek, limon, elma, portakal doğal meyve aromalarını içeriyor. Ocean Smart Gummies Sambucus takviyesi içerisinde C vitamini, çinko ve kara mürver bileşenleri bulunuyor.

Çocuk bağışıklığı için destek olabiliyor. Siyah havuç, ahududu aroması ve elma suyu ilaveleri içermesi güvenli bir tüketim şansı sunabiliyor. Ocean Smart Gummies Omega 3 desteği içerisinde kolin ve omega 3 bileşenleri bulunuyor.

Laktoz ve glüten içermemesi önemli bir kısım olarak dikkati çekiyor. Portakal aroması bulunan ve sadece stevia doğal bitkisiyle tatlandırılan ürün, bağışıklığı kuvvetlendirmede iyi faydalar sağlayabiliyor.