Orzaks ürünlerini nereden satın alabilirim?

Ürünlerimizi Türkiye’deki tüm eczanelerden güvenle temin edebilirsiniz.

Orzaks ürünlerinin kapağını açtıktan sonra ne kadar süre içerisinde tüketmeliyim?

Balık yağı içeren ürünlerimiz kapağı açıldıktan sonra 90 gün içerisinde tüketilmelidir. Diğer tablet ve kapsül formlar ise 25 dereceyi geçmeyen oda sıcaklığında son kullanma tarihine kadar tüketilebilmektedir.

Farklı ilaçlarla birlikte Orzaks ürünlerini kullanmamda bir sakınca var mı?

Kullandığınız ürünü bir hekime ya da eczacıya danışarak kullanmanızı öneririz.

Tabletleri ve kapsülleri keserek/kırarak kullanabilir miyim?

Kullanacağınız ürüne bağlı olarak, tabletleri ve kapsülleri keserek ya da kırarak kullanabilirsiniz.

Kendi web siteniz üzerinden satışınız var mı?

Hayır, ürünlerimizin tek satış noktaları eczanelerdir.

Orzaks ürünlerini yurtdışında da bulabilir miyim?

Orzaks ürünlerinin menşei ülkesi Türkiye’dir. Fakat, dünya genelinde 20’yi aşkın ülkede tanıtım ve pazarlama faaliyetleri bulunmaktadır. Temin edebileceğiniz ülkeleri öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Orzaks’ı diğer markalardan ayıran nedir?

Kurulduğu günden bugüne tüketicilere en iyi hizmeti sunmayı ilke edinen Orzaks, fiyat performans açısından da tüketicilerin yanındadır. Ürünlerin hepsi patentli ve sertifikalıdır. Tüketicilerden aldığı geri bildirimler ile ürünleri geliştirir.

Hamilelikte balık yağı kullanmanın bir sakıncası var mı?

Hayır, aksine Gıda Bakanlığı beyannamesine göre, hamilelik döneminde balık yağı kullanmak; omega 3 içerisinde bulunan Dokosahekzaenoik asit (DHA) ‘in anne tarafından alınması fetusun ve emzirilen bebeklerin normal beyin gelişiminde katkıda bulunur.

*Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Balık yağı çeşitleri nelerdir?

Balık yağı çeşitleri, balığın elde ediliş bölgesine göre isimlendirilir. Balığın gövdesinden elde edilen yağa balık yağı (fish oil) denilirken, balığın karaciğerinden elde edilen yağ ise cod liver oil olarak adlandırılır. Cod liver oil A ve D vitamini içerir. Fish oil ise, A ve D vitamini içermez.

Balık yağını sadece çocuklar mı kullanabilir?

Hayır, omega 3’ler insan vücudu tarafından üretilmediği için anne karnından itibaren ihtiyaç duyduğumuz yağ asitleridir. Hekimlerin önerisiyle Ocean Balık Yağlarını güvenle kullanabilirsiniz.

Balık yağı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Doğru Omega 3’ü seçerken başlıca dikkat edilmesi gerekenler; Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Beslenme Konseyi’nin (CRN) limit değerlerini esas alan, bağımsız bir kuruluş olan IFOS tarafından her seride test ediliyor olması, yüksek emilime sahip trigliserid formda olmasıdır.

Balık yağlarınızda kullanılan aromalar doğal mıdır?

Ürünlerimizde kullanılan her aroma meyve özlerinden doğal olarak elde edilmektedir.

Balık yağı ve Omega 3 aynı şey mi?

Balık yağı ve omega 3 aynı kavramlar değildir. Omega 3 balık yağının bileşiminde bulunan esansiyel yağ asididir. Ancak, omega 3 sadece balık yağında bulunmaz, bitkisel gıdalarda da bulunur. Balık yağı, balıktan izole edilen bir karışımdır. Omega 3 yağ asitleri bu karışımda bulunur.

Ürünlerinizi kullandıktan ne kadar sonra faydalarını hissederim?

Her kişide farklı zamanlarda farklı etkiler görülebilir. Bu tamamen kişinin yapısına bağlıdır.

Ürünü birkaç gün içmeyi unutursam devam edebilir miyim?

Elbette, ürününden maksimum fayda sağlamak için günlük olarak düzenli kullanılmalıdır. Unuttuğunuz takdirde ürüne kaldığınız yerden güvenle devam edebilirsiniz.

Koenzim Q10 ile Koenzim QH'ın farkı nedir?

Koenzim Q10’nin 2 formu vardır. Aktif olmayan formu ubikinon (Koenzim Q10) ve aktif olan formu ubikinol (Koenzim QH). Koenzim Q10 hücresel enerji üretimi için gerekli olan bir moleküldür ve vücutta sentezlenmesi yaş ilerledikçe azalır. 40 yaşın altındaki kişilerin Koenzim Q10 (ubikinon), 40 yaş ve üzeri bireylerin ise aktif form Koenzim QH (ubikinol) kullanması önerilmektedir. Ocean Koenzim QH, Koenzim Q10’nun aktif formu olan ubikinol içerir.

Çörek otu yağında soğuk sıkım neden önemlidir?

Soğuk sıkım tekniği ile elde edilen yağlar, proses sürecince yüksek derecede ısıl işleme maruz kalmazlar. Yüksek sıcaklık değerlerine maruz kalmadıkları için trans yağ asitleri oluşmamaktadır ve bünyesindeki biyoaktif bileşikler de zarar görmemektedir.

Sağlık Bakanlığı onayınız var mı?

Gıda takviyesi kategorisinde yer alan tüm ürünlerin onayları yalnızca T.C Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilmektedir. Ürünlerimiz T.C Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır.

Ürünler hakkında gerekli/detaylı bilgiyi nereden öğrenebilir, soru, istek veya şikayetimi nereye gönderebilirim?

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgiyi internet sitemizden www.orzax.com.tr’dan alabilir ya da [email protected] mail adresinden veya 0212 447 47 37 numaralı telefon numarasından bizlere ulaşarak alabilirsiniz.